fbpx

Arkadiusz Kluk

1

oKRĘG
Wilda, Łazarz, Jeżyce

2

Miejsce na liście

Jestem założycielem i prezesem Grupy Stonewall, jednego z najprężniej działających stowarzyszeń walczących o prawa osób LGBT+ w Polsce. Koordynuję pracę ponad 150 osób (w tym wolontariuszy) realizujących cele organizacji. Jestem też twórcą Poznań Pride Week, największego i najbardziej zróżnicowanego festiwalu dla osób LGBT+ w Polsce.

CO JUŻ ZROBIŁEM

Moja działalność społeczna nie ogranicza się jedynie do spraw osób LGBT+. Angażuję się w miejskie inicjatywy, które mają poprawić ład przestrzenny i komunikację. Jestem także członkiem zespołu ds. Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Tak łączę swoje wykształcenie na kierunku gospodarka przestrzenna UAM oraz marzenie o mieście przyjaznym dla wszystkich.

Moja wizja miasta jako ośrodka policentrycznego tętniącego życiem społecznym, towarzyskim, kulturalnym, gastronomicznym, różnorodnego, bezpiecznego, lecz również ekscytującego dla mieszkańców i turystów, napędza mnie do działania.

Zobacz więcej na https://www.koalicjapdm.org/dzialamy-dla-poznania/#arkadiusz-kluk

CO CHCĘ ZROBIĆ

DLA POZNANIA

 • Arkadia dla Poznania. Jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków miasta, tuż przy Placu Wolności, musi odzyskać dawny blask i funkcję. Czas na remont wnętrz, efektowną iluminację i przeznaczenie Arkadii w całości na funkcje teatralne i kulturalne. Koniec ze zbieraniną sklepów i biur.
 • Bilet za bilet. Kupiłeś bilet do miejskiego teatru albo do zoo? Jeśli nie masz biletu miesięcznego, możesz tego dnia skorzystać za darmo z MPK. Bilet za bilet! Promujmy transport publiczny, by w mieście było mniej korków.
 • Cały Poznań w telefonie. Jedna aplikacja miejska na smartfony do zakupu biletów komunikacji publicznej, opłat w strefie parkowania, wynajmu rowerów miejskich, przeglądania map, czy zakupu wejściówek do zoo i teatru. Wszystko szybko i wygodnie, w smartfonie w Twojej kieszeni.
 • Podatek się opłaca. Z PEKĄ zniżki nie tylko w komunikacji miejskiej. Karta powinna uprawniać poznańskich podatników do zniżek w miejskich instytucjach kultury, przy zakupie biletów do teatrów, zoo, czy na Termy Maltańskie oraz na wydarzenia współfinansowane z budżetu miasta.
 • Poznań NGO-sów. Poznajmy się, pracujmy, napędzajmy wzajemnie i łączmy swoje siły w stworzonych przez miasto centrach co-workingowych. Jedno z takich centrów powinno być poświęcone wsparciu społeczności LGBT+.
 • Poznań dla noworodków. Wyprawka z prawdziwego zdarzenia o wartości 500 zł dla każdego nowego mieszkańca i nowej mieszkanki Poznania, a w niej m.in. ubranka, kosmetyki i pieluchy. Żeby poznaniaków przybywało!
 • Poznań dla młodych przedsiębiorców. Otwierasz pierwszą firmę, zakładasz start-up i potrzebujesz siedziby? Co roku miasto powinno bezpłatnie użyczać po kilkanaście miejskich lokali na taką działalność. Wsparcie młodej przedsiębiorczości się opłaca – Poznań zarobi dzięki podatkom płaconym przez te firmy. Miejskie pustostany nic nie zarabiają!

DLA JEŻYC

 • Kultura dla Jeżyc. Dom Tramwajarza powinien stać się nowoczesnym miejskim centrum kultury i animacji społecznej dostępny dla wszystkich. Trwający remont Domu Tramwajarza to dopiero początek!
 • Łyżwy na fyrtlu. Sezonowe, bezpłatne lodowisko w dzielnicy, np. na parkingu przed wejściem do Starego Zoo.
 • Jeżyce dla rowerów. W dzielnicy wciąż brakuje stojaków rowerowych, stacji wypożyczenia rowerów miejskich, dróg rowerowych i dopuszczenia ruchu rowerowego pod prąd na jednokierunkowych ulicach.

DLA WILDY

 • Wilda grilluje! W parku im. Jana Pawła II trzeba wyznaczyć strefę do legalnego letniego grillowania i spożywania alkoholu pod chmurką. To lepsze niż zakazy i mandaty!
 • Podwórka dla Wildy. Wśród kamienic i bloków brakuje zieleni i miejsc do odpoczynku. Czas odnowić i otworzyć wildeckie podwórka! Miasto musi, wraz ze wspólnotami mieszkańców, systematycznie rewitalizować podwórka, tworząc z nich kolejne zielone punkty na mapie naszej dzielnicy.
 • Wygodne ulice na Wildzie. Dzielnicę czekają rewolucyjne zmiany w organizacji ruchu, m.in. wytyczenie strefy płatnego parkowania, na czym skorzystają mieszkańcy Wildy. Ulice zyskają nowe oblicze. Dopilnuję, by na tych zmianach skorzystali wszyscy: kierowcy, rowerzyści i piesi.

DLA ŁAZARZA

 • Łazarz grilluje! W parku im. Jana Kasprowicza przy Arenie trzeba wyznaczyć strefę do legalnego letniego grillowania i spożywania alkoholu pod chmurką. To lepsze niż zakazy i mandaty!
 • Łyżwy na rejonie. Sezonowe, bezpłatne lodowisko w dzielnicy, np. na betonowym placu przy Arenie, czy w parku Wilsona.
 • Podwórka dla Łazarza. Wśród kamienic i bloków brakuje zieleni i miejsc do odpoczynku. Czas odnowić i otworzyć łazarskie podwórka! Miasto musi, wraz ze wspólnotami mieszkańców, systematycznie rewitalizować podwórka, tworząc z nich kolejne zielone punkty na mapie naszej dzielnicy.