fbpx

Okręg 1 (Wilda, Łazarz, Jeżyce)

Kandydaci DO RADY MIASTA POZNANIA ZE SPOŁECZNEJ KOALICJI „PRAWO DO MIASTA” 

wybierani przez mieszkańców DZIELNIC: Wilda, Łazarz i Jeżyce.

 

DOROTA BONK-HAMMERMEISTER

MIEJSCE NA LIŚCIE: 1

KANDYDATKA NA PREZYDENTA POZNANIA

Przewodnicząca Rady Osiedla Wilda.  Współzałożycielka stowarzyszeń Prawo do Miasta (obecnie prezes) i Wildeckiej Inicjatywy Lokalnej WILdzianie (członkini zarządu).

ARKADIUSZ KLUK

MIEJSCE NA LIŚCIE: 2

Założyciel i prezes poznańskiego Stowarzyszenia Grupa Stonewall działającego na rzecz równouprawnienia osób LGBT+, organizatora festiwalu Poznań Pride Week i Marszu Równości. Członek zespołu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, studiował gospodarkę przestrzenną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Aktywista miejski, mieszka na Jeżycach.

ALEKSANDRA SOŁTYSIAK-ŁUCZAK

MIEJSCE NA LIŚCIE: 3

Przewodnicząca Rady Osiedla Jeżyce, członkini Stowarzyszenia Prawo do Miasta, była prezeska Stowarzyszenia kobiet KONSOLA, Inicjatorka Porozumienia żłobkowego, była wice pełnomocniczka Wielkopolskiego Kongresu Kobiet.

ANDRZEJ JANOWSKI

MIEJSCE NA LIŚCIE: 4

Prezes Stowarzyszenia Rowerowy Poznań. Prowadzi w bramie kamienicy na poznańskim Łazarzu kino sąsiedzkie – Kino w Bramie 46. Doprowadził do zamontowania na Łazarzu czujników badających jakość powietrza. Zaangażowany w konsultacje społeczne projektów transportowych, zgłaszanie i promowanie projektów w budżecie obywatelskim. Z zawodu radca prawny.

DOROTA ŁODZIAK

MIEJSCE NA LIŚCIE: 5

Z wykształcenia pedagog resocjalizacji – na co dzień spotyka się z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. W swojej pracy prowadziła hostel dla bezdomnych rodzin, odpowiadała za działania mające na celu integrację społeczną, prowadzenie mieszkań wspieranych dla osób wychodzących z bezdomności czy uzależnienia. Pracowała także w domu dziecka oraz asystent rodziny.

Na co dzień jest opiekunem dwóch osób niesamodzielnych, całkowicie zależnych od innych. Stara się, by potrzeby takich osób były zauważane i zaspokajane.  Zna więc od podszewki wiele problemów, z którymi na co dzień borykają się Poznaniacy.

FILIP SCHMIDT

MIEJSCE NA LIŚCIE: 6

Przewodniczący Zarządu i radny Osiedla Jeżyce oraz socjolog – adiunkt w Instytucie Socjologii UAM w Poznaniu. Przez ostatnie 3 lata zaangażowany m. in. w stworzenie projektu odnowienia płyty Rynku Jeżyckiego (do realizacji w 2021 r.), projekt rewitalizacji wnętrza ul. Kościelnej (przetarg rozstrzygnięty we wrześniu 2018) oraz rekultywację jeżyckiej zieleni przyulicznej, a także liczne remonty jeżyckich chodników. Wcześniej członek Inicjatywy Plac Asnyka, która wywalczyła uzupełnienie projektu rewitalizacji placu o miejsce zabaw dla dzieci. 

MAGDALENA GARCZARCZYK

MIEJSCE NA LIŚCIE: 7

Członkini Stowarzyszenia Kolektyw Kąpielisko, które wraz z mieszkańcami współprowadzi ogród społeczny na Łazarzu. Od lat zaangażowana w działania na rzecz zieleni w mieście, partycypacyjne, integrujące mieszkańców oraz edukacyjne dla dzieci i rodziców. Członkini nieformalnej grupy “Razem Łatwiej”, zrzeszającej rodziców dzieci z autyzmem i ZA. Radna Osiedla Strzeszyn.  Architektka krajobrazu, animatorka i nauczycielka.