fbpx

Okręg 2 (Winogrady, Winiary, Sołacz, Wola)

KANDYDACI DO RADY MIASTA POZNANIA ZE SPOŁECZNEJ KOALICJI „PRAWO DO MIASTA” 

WYBIERANI PRZEZ MIESZKAŃCÓW DZIELNIC: Winogrady, Winiary, Sołacz, Wola.

bożena mikołajczak

MIEJSCE NA LIŚCIE: 1

Przewodnicząca Rady Osiedla Wola, założyła Klub Seniora Wola. Organizowała dla seniorów warsztaty na osiedlu, na których wszyscy mogli się razem spotkać, a także dyskusje z interesującymi ludźmi i wspólne wyjścia.

witold kobyłka

MIEJSCE NA LIŚCIE: 2

Prawnik, społecznik, animator kultury. Założyciel Stowarzyszenia Prawo Kultura Miasto. W trakcie studiów stworzył Przegląd Kultury Studenckiej CIN_ART_FESTIWAL, a także założył i prowadził Teatr Granda UAM.

Udzielał się jako krytyk teatralny dla portalu dziennikteatralny.pl. Obok kultury jego zainteresowaniem jest mieszkalnictwo i prawna ochrona lokatorów. Praca w Biurze Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Poznania oraz udzielanie pro bono pomocy prawnej potrzebującym lokatorom pozwoliły mu lepiej poznań ten obszar. Aktualnie pracuje jako asystent sędziego w jednym z poznańskich sądów.

Anna Szczęśniak

MIEJSCE NA LIŚCIE: 3

Jakub Maćkowiak

MIEJSCE NA LIŚCIE: 4

Farmaceuta, aptekarz, przedsiębiorca, absolwent Akademii Medycznej w Poznaniu, ma 40 lat. Zwolennik rozdziału państwa od kościoła.

Krystyna Żuk-Bąkowska

MIEJSCE NA LIŚCIE: 5

Członkini Stowarzyszenia Prawo do Miasta. Wychowała się na Wildzie, od ponad 30 lat mieszka na Winogradach, na osiedlu Wichrowe Wzgórze. Z wykształcenia jeste nauczycielem. W zawodzie przepracowała 33 lata.

Praca z dziećmi i młodzieżą to wciąż jej pasja. Od wielu już lat angażuje się w sprawy społeczne, stara się pomagać innym. Bliskie są jej także problemy związane z rozwojem kultury, oświaty i sportu. Wspólnie z mężem lubi rowerowe wycieczki i wypady za miasto. Bardzo chciałaby, aby wszyscy piesi i rowerzyści byli bezpieczni na drodze.

Andrzej Kończal

MIEJSCE NA LIŚCIE: 6

Artysta-plastyk amator. Ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej uzyskując tytuł magistra w specjalności Automatyka. W czasie studiów aktywnie działał w organizacji studenckiej oraz trenował pływanie w ramach AZS-u.

Jest członkiem STiSK i grupy artystycznej Strefa Wyobraźni. Swoje prace prezentował na Salonie Wielkopolskim, wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Renata Boguszyńska-Baranek

MIEJSCE NA LIŚCIE: 7

Urodziła się w Poznaniu, tu mieszka wraz z mężem. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Lubi podróżować, fotografować przyrodę, jeździć na rowerze, interesuje się motoryzacją i architekturą.

Będzie działać na rzecz budowy żłobków, które ułatwią życie młodym poznaniakom. Ważna jest dla niej także budowa dróg rowerowych łączących nasze dzielnice i zwiększenie skuteczności systemu monitoringu miasta.