fbpx

Okręg 5 (Grunwald, Górczyn, Ławica, Junikowo, Ogrody)

KANDYDACI DO RADY MIASTA POZNANIA ZE SPOŁECZNEJ KOALICJI „PRAWO DO MIASTA” 

WYBIERANI PRZEZ MIESZKAŃCÓW DZIELNIC: Grunwald, Górczyn, Raszyn, os. Kopernika, Junikowo, os. Kwiatowe, Ławica, Ogrody.

ANDRZEJ BIAŁAS

MIEJSCE NA LIŚCIE: 1

Współzałożyciel i były prezes zarządu stowarzyszeń My-Poznaniacy i Prawo do Miasta, honorowy członek Prawa do Miasta. Przewodniczący Rady Osiedla Ławica od kilku kadencji, przewodniczący Rady Społecznej Szpitala im F. Raszei i członek Rady Działalności Pożytku Publicznego. Laureat Nagrody Giganta Roku 2016. Żonaty, kibic Lecha Poznań, z zawodu inżynier automatyk i menadżer.

LECH MERGLER

MIEJSCE NA LIŚCIE: 2

Prezes zarządu Kongresu Ruchów Miejskich, wiceprezes zarządu Stow. Prawo do Miasta. Współzałożyciel stow. My-Poznaniacy, Prawo do Miasta i federacji Kongres Ruchów Miejskich. Szef sztabów wyborczych w 2010 (My.Poznaniacy) i 2014 (K-PdM). Współautor i autor kilku książek, w tym “Anty-bezradnika przestrzennego” (2013, Nagroda Główna im. J.Regulskiego 2016 w obszarze ładu przestrzennego).

Zajmuje się też ochroną zieleni, środowiska i udziałem mieszkańców w demokracji miejskiej. Były inżynier, wydawca, redaktor, publicysta.

Kazimiera Matysiak

MIEJSCE NA LIŚCIE: 3

W 1995 r. zakładała osiedle Świt, jedno z pierwszych w Poznaniu, byłam przewodniczącą jego rady, a później – rady osiedla Grunwald-Północ. Zawsze związana z targowiskiem na Świcie, o którego modernizację walczyła.

Małgorzata Krokowska-Paluszak

MIEJSCE NA LIŚCIE: 4

Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim i Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Specjalistka od kreowania wizerunku, przez szereg lat była redaktorem w Telewizji Polskiej. Mieszka na Osiedlu Poetów.

Marek Nowak

MIEJSCE NA LIŚCIE: 5

Socjolog ze Starego Grunwaldu, pracuje na UAM – zajmuje się tematami procesów zmian współczesnego miasta i zagadnień rewitalizacji. Obecnie mieszka na os. Kopernika. 

Od ośmiu lat współpracuje ze społecznikami zgromadzonymi wokół Kongresu Ruchów Miejskich i Porozumienia Ruchów Miejskich. Pomagał jako ekspert przy opracowywaniu stanowiska Ruchów miejskich na temat rewitalizacji; współpracował przy opiniowaniu Krajowej Polityki Miejskiej opracowywanej przez ówczesne Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Pracował z ramienia Stowarzyszenia Prawo do Miasta przy opracowaniu Programu Odnowy Centrum przygotowywanego przez Komisję Rewitalizacji Rady Miasta we współpracy z mieszkańcami. Angażował się za pośrednictwem CK Zamek w proces opiniowania i rewitalizacji Św. Marcina.

Barbara Jankowska

MIEJSCE NA LIŚCIE: 6

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Była sportsmenka , lekkoatletka, reprezentantka Polski w biegach sprinterskich. Biegała w sztafecie z Irena Szewinską. Przez wiele lat wychowawca młodzieży , nauczycielka i trenerka. Aktywnie współpracująca z Radą Osiedla Ławica w zakresie organizacji imprez i czasu wolnego dla seniorów.

Ewa Stańska-Bugaj

MIEJSCE NA LIŚCIE: 7

Współzałożycielka Stowarzyszenia Prawo do Miasta, a wcześniej członkini Stowarzyszenia My-Poznaniacy.  Studiowała filologię angielską i nauki polityczne na UAM, nauczycielka języka angielskiego, jest też tłumaczką i autorką podręczników.

ŁUKASZ SENGER

MIEJSCE NA LIŚCIE: 8

Ekonomista, absolwent poznańskiej Akademii Ekonomicznej, jeden z założycieli stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.
Jego pasją jest transport publiczny, a głównymi celami m.in. pogodzenie transportu samochodowego i rowerowego, sprawna rewitalizacja śródmieścia oraz walka z deficytem budżetowym.