fbpx

Okręg 6 (Piątkowo, Naramowice, Umultowo, Strzeszyn, Podolany, Kiekrz, Smochowice)

KANDYDACI DO RADY MIASTA POZNANIA ZE SPOŁECZNEJ KOALICJI „PRAWO DO MIASTA”

WYBIERANI PRZEZ MIESZKAŃCÓW DZIELNIC: Piątkowo, Naramowice, Umultowo, Morasko, Radojewo, Podolany, Strzeszyn, Kiekrz, Krzyżowniki, Smochowice

MACIEJ WUDARSKI

MIEJSCE NA LIŚCIE: 1

Współzałożyciel stowarzyszeń My-Poznaniacy i Prawo do Miasta, jeden z inicjatorów Kongresu Ruchów Miejskich, był wiceprzewodniczącym Rady Osiedla Krzyżowniki-Smochowice. Współautor nagrodzonego Grand Prix Nagrody im. J. Regulskiego „Anty-bezradnika przestrzennego”.

Od grudnia 2014 r. zastępca Prezydenta Miasta Poznania. Zajmuje się zielenią i środowiskiem, zrównoważonym transportem oraz zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej.

 

PAWEŁ SOWA

MIEJSCE NA LIŚCIE: 2

Wiceprezes i jeden z założycieli Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, radny Osiedla Naramowice, przewodnik turystyczny po Poznaniu i pilot wycieczek, absolwent gospodarki przestrzennej na UAM.

Od 12 lat zaangażowany w różne inicjatywy – między innymi: walkę o budowę tramwaju na Naramowice, nowe połączenia lotnicze z poznańskiej Ławicy, rozwój turystyki i komunikacji publicznej, dokończenie Zachodniej Obwodnicy Poznania, zabiegi o przywrócenie starego gmachu dworca Poznań Główny i estetyzację peronów, wspieranie drobnego handlu. Dużo czasu poświęcił w ostatnich 3 latach na utworzenie Parku “Przy Żurawińcu” na Naramowicach, składając projekt do budżetu obywatelskiego w 2015 roku.

DOMINIKA ZENKA-PODLASZEWSKA

MIEJSCE NA LIŚCIE: 3

Doktor nauk ekonomicznych, przedsiębiorca, wykładowca akademicki, wiceprzewodnicząca zarządu oraz radna Osiedla Strzeszyn.

Od 10 lat działa społecznie dla Poznania – zaczynała od pracy w stowarzyszeniu „Strzeszyn dla Dzieci” – współorganizowała festyny i koncerty, zdobywała fundusze i współtworzyła place zabaw, boiska czy pumptruck. Współautorka projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 – „Rekreacja na Strzeszynie”. Wielokrotnie reprezentowała interesy osiedla i rodzin z dziećmi na forum Rady Miasta Poznania.

MARCIN KOWALCZYK

MIEJSCE NA LIŚCIE: 4

Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Prawo do Miasta, absolwent Szkoły Liderów Demokratycznych. Prawnik, ekspert samorządowy.

„Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, nie zdaje się być do czegokolwiek przydatne.” Winston Churchill

Eleonora Mikołajczyk-Winiarska

MIEJSCE NA LIŚCIE: 5

Aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności.- druga kadencja w Radzie Osiedla Naramowice – jest zastępcą przewodniczącej zarządu.  Autorka zwycięskiego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 „Naramowicki Park za Netto na Os.Łokietka” – aktualnie w budowie.
Na terenie woj. wielkopolskiego zrealizowała projekt finansowany z Unii Europejskiej i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: „Aktywni Wielkopolanie w ochronie środowiska i krajobrazu rolniczego”.

GRAŻYNA barbara DUDZIŃSKA

MIEJSCE NA LIŚCIE: 6

Od 11 lat działa społecznie na rzecz obrony interesów mieszkańców osiedla Podolany oraz poprawy warunków ich życia i rozwoju. Radna osiedla Podolany – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla. Należy do Stowarzyszenia Zielone Podolany. 

Maria Najewska

MIEJSCE NA LIŚCIE: 7

Współzałożycielka Stowarzyszenia „Krzyżanka”, które zabiega o czystość wód odprowadzanych do jeziora Kierskiego. W kolejnych miejscach zamieszkania tworzyła społeczne komitety rozbudowy infrastruktury i wspierała rady osiedli. Aktualnie uczestniczy w przygotowaniu rozbudowy infrastruktury drogowej w rejonie ul. Łebskiej i przyległych.

PAWEŁ GŁOGOWSKI

MIEJSCE NA LIŚCIE: 8

Założyciel i prezes Stowarzyszenia Ulepsz Poznań, które na przestrzeni ostatnich 7 lat zorganizowało ponad 30 projektów miejskich związanych z edukacją, partycypacją, zrównoważonym transportem czy estetyką przestrzeni miejskiej. Współtwórca Fundacji Junior, pomagającej dzieciom w nauce i rozwoju kulturalnym. Członek Poznańskiego Alarmu Smogowego. Pisze doktorat na temat partycypacji społecznej na poziomie europejskim. Z wykształcenia prawnik i europeista.