fbpx
  • 698 555 250
  • katarzyna.cieslewiczgalas@onet.pl

Katarzyna Cieślewicz-Galas

4

oKRĘG
Rataje, Żegrze, Starołęka, Minikowo, Marlewo, Krzesiny, Pokrzywno, Garaszewo, Głuszyna, Dębiec, Świerczewo

6

Miejsce na liście

Poznanianka od urodzenia i wieloletnia mieszkanka ratajskich osiedli. Od ośmiu lat aktywnie działam w Radzie Osiedla Żegrze, jako przewodnicząca komisji bezpieczeństwa. Przede wszystkim uczestniczę w spotkaniach radnych z policją, strażą miejską i strażakami. Za swoje osiągnięcie uważam, wywalczenie kamery na przejściach na ulicy Inflanckiej oraz mam duży wkład w powstały w tym roku Park Rataje.  

Magister Ekonomii. Studia podyplomowe ukończyłam na kierunku rachunkowość i finanse oraz dodatkowo zrobiłam dyplom na kierunku windykacja. W pracy zawodowej zajmuję się finansami spółki Skarbu Państwa.

Swoje doświadczenia w samorządzie lokalnym chciałabym wykorzystać, aktywniej działając w Radzie Miasta. Jestem pewna, że moje doświadczenie w pracy zawodowej, przyda się na stanowisku radnej miasta.

CO ZROBIĘ

DLA POZNANIA

  • Będę zabiegać o przebudowę chodników i dostosowywanie ich dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
  • Przeciwstawię się zabetonowywaniu Poznania i dołożę starań, by powstawały tereny zielone.
  • Będę promować rozwój tras tramwajowych, bo tramwaj jest jedynym rozwiązaniem problemu korków w mieście.Przekonam włodarzy miasta do budowy nowych przepraw drogowych przez Wartę.

DLA RATAJ i ŻEGRZA

  • Będę zabiegać o utworzenie Domu Seniora – z ofertą dla osób starszych i darmową rehabilitacją.
  • Doprowadzę do renowacji Parku nad Wartą, zwłaszcza naprawy nawierzchni alejek.
  • Zadbam o rozszerzenie monitoringu na Ratajach i Żegrzu.
  • Dopilnuję, aby wprowadzono elektroniczne rozkłady jazdy na przystankach tramwajowych (ul. Zamenhofa) oraz autobusowych (ul. Piłsudskiego).

Chcę przede wszystkim zająć się wspieraniem osób starszych i niepełnosprawnych. Dostosowywać chodniki, przejścia dla pieszych jak również umożliwiać aktywne uczestniczenie seniorów w życiu kulturalnym. Chciałabym promować domy seniora, w których byłyby miejsca darmowej rehabilitacji, gdzie seniorzy mogliby uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych jak również kulturalnych.

Moim hobby jest sport. Uprawiam bieganie, a także gorąco kibicuję poznańskim żużlowcom.  Chciałabym aktywnie działać na rzecz propagowania sportu i wspierać inicjatywy oddolne, w walce o pieniądze od miasta, na rzecz wspierania wielu sportowych projektów w naszym mieście. Będę walczyć o więcej miejsc na aktywność fizyczną. Dość z zabetonowywaniem miasta. Im więcej zieleni w Poznaniu, tym większe płuca miasta. Moim hasłem jest mamy prawo decydować o naszym Poznaniu.

Chcesz więcej miejsc aktywności fizycznej, sportowej; chcesz decydować o naszym Poznaniu? Głosuj na mnie!