fbpx

Maria Sokolnicka-Guzek

3

oKRĘG
Stare Miasto, Ostrów Tumski, Śródka, Zawady, Główna, os. Warszawskie, Chartowo, Antoninek, Zieliniec, Kobylepole, Szczepankowo, Spławie, Krzesinki

2

Miejsce na liście

Najważniejszą częścią jej życia to rodzina: mąż i troje dzieci – przedszkolak i dwie uczennice. Ukończyła Kulturoznawstwo. Pomiędzy obowiązkami mamy znajduje czas na pracę biurową. W życiu codziennym najbardziej ceni szacunek wobec drugiego człowieka, bo to klucz do porozumienia. W ludziach lubi szczerość i kreatywność – i tymi wartościami stara się kierować na co dzień.

Jest Radną Osiedla Stare Miasto, założyła 5 lat temu Stowarzyszenie Plac Wolności. Stara się działać zgodnie z wolą mieszkańców. W mieście stawia na zieleń, ograniczenie hałasu, poprawę jakości przestrzeni publicznej i rozwój kultury. Najważniejszymi obywatelami są dla niej Dzieci – wzbudza w nich obywatelskie postawy, dba o to by powstawały dla nich ciekawe miejsca do zabaw i rekreacji.

CO ZROBIĘ

DLA POZNANIA

  • Szkoły marzeń dla Poznania. Wiele godzin dziennie przez większość swojego młodego życia spędza się w szkołach. Stan niektórych placówek w Poznaniu nadal jest niewystarczająco dobry – poza remontami budynków, unowocześnieniem wyposażenia chciałaby wpłynąć na rozwój szkolnictwa przez projektowe i doświadczalne nauczanie, które wraz ze wsparciem nauczycieli poprawi jakość kształcenia dzieci.
  • Kultura za rogiem. Proponuje zwiększenie środków na zadania kulturalne. Kultura dla wszystkich, w każdej dzielnicy i bez opłat – takim filarem powinno podpierać się miasto, które troszczy się o mieszkańców. Te działania spajają społeczności, rozwijają pasje i otwierają nowe drogi rozwoju! Kultura dostępna, której rola została zapomniana powinna docierać do szkół, na ulice i do parków!
  • Poznaniacy do dzieła! Proponuje zwiększenie puli środków PBO połączone z kampanią uświadamiającą czym jest odpowiedzialna społeczna postawa, jak wielki wpływ na swoje otoczenie może mieć każdy z nas – czyli każdy ma prawo do miasta! Pozytywna motywacja wraz z dawką wiedzy o tym jak funkcjonuje miasto to edukacja, która może zaowocować nową jakością świadomości społecznej!

DLA STAREGO MIASTA

  • KAMPANIA PROMOCYJNA STAREGO MIASTA – od czasu powstania centrów handlowych upada drobny handel – czas zmienić ten trend! Proponuje uruchomienie kampanii na rzecz Starego Miasta, która poza zaproszeniem do odwiedzenia punktów handlowych czy usługowych, przypomni Poznaniakom o walorach Starego Miasta, o szerokiej i ciekawej ofercie kulturalnej, zainteresuje na nowo instytucjami kultury i sztuki.
  • CZYSTE I ZIELONE STARE MIASTO – by żyło się dobrze potrzebne jest wytchnienie, a to gwarantuje zieleń i przyjazna okolica. Powstanie nowych zielonych miejsc w ścisłym centrum uważam za proste ale bardzo potrzebne zadanie. Czystość ulic i chodników to nie tylko kwestia estetyki i higieny – wznoszące się pyły zanieczyszczają powietrze – Czyste Stare Miasto jest konieczne by żyło się tu lepiej!
  • PLAC ZABAW – TAK! Postara się o tworzenie nowych miejsc rekreacji i zabaw dla dzieci i ich rodzin. Zdobyte doświadczenie przy tworzeniu placu zabaw WARTOFRAJDA na pewno w tym pomoże. Mieszkańcom gęsto zabudowanego miasta należą się dobrze zaprojektowane place zabaw, skwery i miejsca wypoczynku.