Poprawimy dojazd na Strzeszyn

Przez przejazd kolejowy na Golęcinie prowadzi „droga życia” na Strzeszyn. Zamykany przejazd kolejowy blokuje na 10 minut i dłużej dojazd karetkom, straży pożarnej czy policji. Służby te nie mogą skorzystać z objazdu, ponieważ objazd torów nie istnieje.

Dodatkowo na Strzeszynie trwa intensywna rozbudowa osiedla. W ciągu 2-3 lat nastąpi podwojenie liczby mieszkańców. Zatem tysiące ludzi będzie odcięte od służb ratunkowych czy sensownej komunikacji z centrum miasta.

Nie ma dojazdu na Strzeszyn, który nie wiązałby by się z koniecznością pokonywania torów kolejowych!!!! I często zamykanych na przejeździe rogatek. W najbliższych latach zostanie uruchomiona kolej metropolitalna w kierunku Piły, co spowoduje zwielokrotnienie ruchu pociągów na wspomnianym przejeździe.

Dlatego proponujemy rozwiązanie problemu komunikacyjnego wykluczenia Strzeszyna.

Do połowy 2021 roku deklarujemy budowę wiaduktu na Golęcinie, który jest najłatwiejszym i najtańszym wiaduktem, wstępnie koszty zostały oszacowane na około 40 mln zł. Wiadukt w ulicy Lutyckiej, jest trudniejszy, bardziej skomplikowany, ale też niezbędny. Deklarujemy do końca 2022 roku realizację tej inwestycji, wstępne koszt to 80 mln w wariancie podstawowym. Oba wiadukty zostały włączone do programu PKP PLK usuwania kolizji linii kolejowych z drogami, łączna kwota dofinansowania to 17 mln.

Perspektywa inwestowania w transport balonowy się oddala, podczas konferencji symbolicznie przekuliśmy kilkanaście balonów.

Dominika Zenka-Podlaszewska z Rady Osiedla Strzeszyn,
Grażyna Dudzińska z Rady Osiedla Podolany,
Maciej Wudarski z PdM, zastępca prezydenta Poznania.

 

W mediach:

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23962781,wiadukty-zamiast-balonow-prawo-do-miasta-o-dojezdzie-na-strzeszyn.html

https://wtk.pl/news/41215-kolej-w-sluzbie-miastu-dojazd-na-strzeszyn-i-centrum-dla-zwierzat-kolejne-obietnice-w-kampanii-wyborczej

https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/mieszkancy-strzeszyna-nie-czuja-sie-bezpiecznie